Časté dotazy k prodlužování řas salon krásy Dolce Diva Říčany

Mohu se s prodlouženými řasami normálně líčit (linky, stíny) a mohu poté na odlíčení použít běžný odličovat?

Líčit se můžete úplně stejně, jak jste zvyklá. To problém vůbec není. Trošku složitější je to ale s odličovači. Při prodloužených řasách se nedoporučuje používat cokoliv s mastnou složkou, protože tyto oleje rozpouští spoje řas a řasy potom velmi padají. U nás v salonu můžete ale zakoupit odličovače právě pro tyto prodloužené řasy, což bych vám ale ráda vysvětlila osobně, protože ani to není zcela nutné.

Na kolik mě zhruba přijde speciální odličovač, popřípadě speciální řasenka? Četla jsem, že běžná se používat nedá.

Odličovač stojí cca 200 Kč. Záleží, jestli zvolíte jen odličovač, nebo odličovací tamponky, které stojí 380 Kč. V dóze jich je 36 ks, ale můžete je použít bez problémů vícekrát (2 - 3x). Proto vystačí na 2 - 3 měsíce. Záleží, jak moc se líčíte. Co se týká řasenky, není potřeba žádná speciální, ale je důležité řasenku používat jen na konečky řas, ne po celé délce - mluvím o syntetických řasách. Dolní vlastní řasy můžete líčit dle libosti nadále.

Mám světlé řasy. Je možno řasy prodloužit v tomto případě tak, aby vypadaly přirozeně?

Existují samozřejmě řasy i jiné než černé (např. hnědé, popř. barevné - stříbrné, červené, zelené, modré, fialové, žluté, s glitry aj.), ale přestože jste dle mého názoru blondýnka, doporučila bych řasy černé, jen jemnější textury a ne třeba až tak dlouhé. Máme klientky, které mají vlastní řasy zcela blonďaté, ale přesto jim řasy prodlužujeme černými, protože světlé odrosty nejsou při běžném nošení vůbec vidět.

Nevypadá příliš nepřirozeně, když si nechám doplnit horní řasy černé a moje spodní zůstanou světlé? Ráda bych se po aplikaci vůbec nelíčila.

Horní řasy vypadají i prodloužené zcela přirozeně a dolní můžeme přibarvovat barvou, když budete chtít. I kdybyste je ale nechala přirozeně, vypadá to stále hezky. Jen se musí zvolit trošku kratší.

Pokud bych chtěla řasy pouze krátkodobě, dají se poté nějak odstranit nebo musím počkat, až samovolně odpadnout?

Řasy můžete buď nechat samovolně vypadat, což trvá asi 6 - 8týdnů po aplikaci (záleží na vlastní obnově řas) nebo se dají i speciálním roztokem odstranit u nás v salonu.

Stačí, když si řasy odlíčím až u vás, těsně před aplikací umělých řas?

Odlíčit horní řasy těsně před aplikací určitě nedoporučuji, protože řasy potom nemusí tak hezky držet a mohou se odlepovat, proto doporučujeme řasy odlíčit naposledy večer před aplikací a druhý den, tedy v den aplikace, už nelíčit, ani nic nenanášet. Jinak ale můžete být klasický nalíčená (make-up, stíny, linky, dolní řasy aj.)

Máte v nabídce i jiné barvy řas než černou a hnědou? Měla bych zájem o fialovou nebo modrou. Používám pouze tyhle barvy řasenky.

V nabídce máme téměř všechny barvy, včetně těch, o kterých píšete.Možná bych ale doporučila, namíchat je s pár černými, aby výsledný efekt vypadal trošku přirozeněji. Ale rozhodnutí je samozřejmě na vás. To bychom se mohly ale dohodnout až osobně.

Jaká používáte k prodlužování řas lepidla? Mám pár zkušeností a po některých mi silně otékají oči, tak potřebuji spíše lepidla pro citlivé oči.

Lepidla máme jak klasická, na které může vzniknout časem alergie v případě nových léků, při nevyspání, nemoci apod. Řešením je buď speciální mastička, kterou lehce oko potíráte - tak aby se nedostala na spoje řas, nebo se dá použít hypoalergenní lepidlo, které je ale bohužel jen 14 denní. To znamená, že na doplnění musíte chodit v průběhu měsíce až dvou 1 x za 14 dní. Pak alergie obvykle odezní a dá se použít zase lepidlo klasické.

Je prodloužení řas metodou řasa na řasu vhodné, i kdybych chtěla řasy především zahustit, nikoliv prodloužit? Mohu tento postup využít před dovolenou v tropech?

Co se týká zahuštění, nejvíce záleží na vlastním počtu řas. Samozřejmě výsledný efekt řas vypadá vždy hustěji, protože řasy syntetické jsou výraznější, silnější a vytvoří efekt „vějířků“, takže určitě vypadají i hustější, přestože se do délky příliš neprodlouží. V tropech můžete řasy bez obav nosit, já sama s nimi i velmi často navštěvuji saunu, ale musíte se vyhnout mastným přípravkům, které by se neměly dostat do kontaktu se spoji řas. Tedy běžná aplikace krémů apod. není problém, ale je potřeba vyhnout se očnímu okolí.

Mám velmi tenké řasy a mám jich málo. Již jednou jsem si nechávala řasy prodlužovat, vydrželo mi to skoro 2 měsíce, ale řasy mi upadávaly i s vlastními. Mám obavu, aby mi prodlužování mé vlastní řasy nezničilo. Jaký na to máte názor?

Syntetické řasy by právě měly vypadávat s vlastními! Jinak by se vám jen odlepovaly, a pak upadaly, což by znamenalo, že je nemáte správně přilepené. Pokud je máte takhle moc odrostlé, je logické, že když roste Vaše vlastní řasa, syntetická se taktéž posouvá do délky, a to může způsobovat to, že již nehezky trčí. Proto se chodí na doplnění, kdy jsou už hodně odrostlé řasy odstraněny a nahrazeny novými. Musím říct, že tohle je opravdu velmi výjimečný případ, ale pár takových klientek mám etaké. Určitě je lepší, když máte obnovu vlastních řas takhle pomalou, než kdybyste musela na doplnění chodit extrémně často. Co se týká poškození řas. Kdyby se řasy aplikovaly a hned poté sundaly mechanicky - tedy nenechaly samovolně odrůst, nevypadají tak jako původně (jsou lehce ,,zvlněné", podobně jako se vlas poškozuje melírem).

V případě ale, že řasy necháme vypadnout samy přirozenou obnovou, což je asi 6 - 8 týdnů, porostou mezi syntetickými, které postupně budou vypadávat i s přírodními, řasy nové, které jsou prodloužením nedotčené.

Proto se neděste, že nové řasy jsou zničené, méně husté apod. Opravdu jde jen o to, že jste byla zvyklá mít najednou řasy výrazné a ty se s přírodními nemohou srovnávat. Proto se vám najednou zdá, že oko vypadá tzv. "vypelichaně", ale opravdu vás ujišťuji, že jde jen o pocit a do dvou měsíců - u vás tedy je skutečně možné až do tří - budete mít řasy stejné jako dřív. Pokud si je tedy nenecháte doplnit.

Mám prodloužené řasy řasami značky Diamond Lashes (přip. Emporio Lashes). Provádíte také doplňování řas prodloužených jinou značkou řas, než kterou používáte? S jakými řasami, které používáte, jsou tyto řasy srovnatelné?

Diamond Lashes jsou syntetické, norkové řasy, stejně jako Mink a Blink, se kterými pracujeme my. Řasy Diamond Lashes ap. se bez problémů mohou namíchat s jakoukoliv jinou značkou. My bychom na doplnění použily značku Blink, která zpracovává taktéž norkové řasy jako Diamond Lashes. S touto značkou nepracujeme, protože bychom byli zavázani používat pouze tuto značku.

Nemůžete se rozhodnout, zda si prodloužit řasy nebo jaký typ řas zvolit?

Kontaktujte nás a my vám poradíme.

Prioritou našeho studia je osobní přístup ke každé klientce. Nejen při první návštěvě našeho studia vám poradíme s vhodností použití zvolené služby, a to s ohledem na osobní potřeby a představy, sdělíme vám všechny potřebné informace pro následné rozhodování a doporučíme vám, co považujeme právě pro vás za nejvhodnější.

Samozřejmostí je i poradenství v oblasti domácí péče u veškerých nabízených služeb.

Kde tuto službu poskytujeme?

Kosmetický salon Dolce Diva
Veronika Povolná
Říčany Černokostelecká 165/95
Objednat se

« zpět na Prodlužování řas